Výcvik psů do Afriky

Proč to vlastně děláme?

Dogs For Detection And Protection z.s. je nezisková organizace s širokým polem působnosti v oblasti kynologie. Nyní je její prioritou zahájení projektu přípravy psů pro některé africké státy, jimž není lhostejná ochrana jejich přírodního bohatství. Kynologická část tohoto projektu je výhradně českou aktivitou, která probíhá ve spolupráci se Save-elephants, Palf a ZOO Liberec.  

Naším cílem je zamezení nelegálního obchodu s produkty CITES!!! 

Jako velmi otřesnou považujeme tuto skutečnost, potvrzenou několika mezinárodními studiemi. Za zabití jednoho slona je vyplacena lovci částka odpovídající částce 150 Kč. Cena jednoho kilogramu slonoviny je cca 150 000 Kč. V oblasti střední Afriky je proto zabit jeden slon asi za 15 minut.

Pokud se, nejen díky nasazení psů specialistů, povede zamezit vývozu k finálním odběratelům, je možné zabránit tomuto barbarskému vraždění!!!

Pokud máte zájem o konkrétní informace o našem projektu, rádi Vám je poskytneme. Stačí nás kontaktovat na e-mailu Hanka.bohme@seznam.cz

Pokud se rozhodnete nás finančně podpořit, můžete tak učinit zasláním jakékoliv částky na číslo účtu – 2300653360/2010.

Slonů, luskounů, goril, ale i dalších ohrožených zvířat v Africe rychle ubývá. Možná to neumíme zastavit, ale můžeme udělat maximum pro to, aby jich co nejvíce přežilo. Proto jsme tu my a proto také existuje projekt “Malina pro slona”. A čím víc nás bude, tím větší šanci pomoci máme!

Pomáháme slabším!

Je to smutný pohled, když jdeš savanou a najdeš mrtvého slona jen proto, že někdo chtěl jeho kly. Ročně takhle se pytlačí a pak putuje více než 100 tun slonoviny. Víte kolik slonů by mohlo chodit v Africe?  Skutečně to není pěkný pohled, že ne!

Tohle je Luskoun. Je to savec jako my, kteří dokonce mohou vážit až 35 kg. Prokletím luskounů jsou právě jejich šupiny. Lidé v Asii si myslí, že mají léčivé účinky. Také si myslí, že jejich maso je delikatesa. A kvůli tomu jich ročně pytláci zabíjí víc než 100 000. Když je luskoun v ohrožení, schoulí se do kuličky a vypadá jak šiška. Nebrání se, neutíká, nemá jak. 

Gorily v Kongu jsou pytlačeny kvůli masu. A čím větší gorila, tím více masa. Proto pytláci nejvíce loví dospělé samce, kteří jsou plni síly a mají se starat o reprodukci a ne o to, jak se vyhýbat pytlákům. Kromě masa jsou pašovány lebky jako trofeje a packy, ze kterých si někteří lidé dělají popelníky. Přitom ty malé gorilky vypadají podobně jako děti a pokud přijdou o rodiče, tak je nejspíš něco sežere dřív než vyrostou. No a za pár let žádné gorily nebudou. To je přeci špatně!

Chránit zvířata není žádná legrace!  Je to válka!  Na jedné straně pytláci a pašeráci a na té druhé ochránci parku a my, kteří se jim snažíme dát výhodu ve skvěle vycvičených detekčních psech! V tomto boji jde o život a to nejenom zvířat….

 

Rovnocenným protivníkem pytlákům a pašerákům mohou být zase jenom lidé! Nemusíte nasazovat krk, nemusíte se ani vystavovat riziku, lze nám pomoci i jinak. Pomůžete jim? Pomůžete nám? Pomůžete ?

Pokud se rozhodnete nás finančně podpořit, můžete tak učinit zasláním jakékoliv částky na číslo účtu – 2300653360/2010.